
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Height | 1 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Inputs | 4 |
| Data Rate | 595 Mbps |
| Number of Outputs | 28 |
| Nominal Supply Current | 90 mA |
| Max Input Current | 10 µA |
| Number of Drivers | 28 |
| Number of Receivers | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 90 mA |
Stock: 905
Distributors
pcbx
Unit Price$2.93497
Ext.Price$2.93497
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.93497 | $2.93497 |
| 10 | $2.27753 | $22.77530 |
| 25 | $2.10911 | $52.72775 |
| 50 | $2.01287 | $100.64350 |
| 100 | $1.92103 | $192.10300 |
| 300 | $1.84782 | $554.34600 |
| 500 | $1.77740 | $888.70000 |
| 1000 | $1.70217 | $1702.17000 |
| 3000 | $1.66106 | $4983.18000 |
| 5000 | $1.62094 | $8104.70000 |
